FITNESS STROJE

ROTOPED - je ideálnym športovým prostriedkom, ktorým sa dajú dosiahnuť rozličné ciele. Stacionárny bicykel zlepšuje krvný obeh, posilňuje a formuje sedacie svaly, svaly nôh a účinne bráni vzniku ochoreniu kĺbov. Pri pravidelnom používaní sa naviac vyplavujú do organizmu látky, ktoré spôsobujú príjemný pocit, pocit šťastia a uspokojenia. Veľkou výhodou je, že toto športové zariadenie môžu používať ľudia v rekonvalescencii, ľudia so slabou kondíciou, či s extrémnou nadváhou. V porovnaní s cestným bicyklom nehrozí nebezpečenstvo z okolitého prostredia a človek sa môže v kľude zamyslieť, započúvať do hudby, či zapozerať do televízie.
 

ELIPTICKÝ TRENAŽÉR - Vedeli ste, že cvičenie na eliptickom trenažéri má pozitívny vplyv na krvný tlak, krvný obeh, zvyšuje vitálnu kapacitu pľúc a spaľuje tuky? 

Pri cvičení na eliptickom trenažéri zaberá aj horná časť tela (od pása hore). Cvičenie tak dosahuje intenzívne posilňovanie a prekrvovanie prsných svalov, svalov rúk a ramien. Pohyb, ktorý vykonávate pri cvičení na eliptickom trenažéri je podobný pohybu bežiaceho na lyžiach – bežkách. Tento pohyb je náročný na výdrž športovca a pri cvičení je potrebné vynaložiť nemalú energiu. Preto je eliptický trenažér vhodný na kondičný tréning, ako aj na tréning pre ľudí, ktorí chcú schudnúť.
 

 

 

VIBRAČNÁ PLOŠINA - bojovník na stehná bez celulitídy.

Je ideálnym pomocníkom pre formovanie postavy. Funguje na princípe vibrácií, ktoré spôsobujú reflexívne sťahovanie svalov.
Je konštruovaný na základe teórie vyrovnaného pohybu do strán a akumulácie kmitania - tukové partie sú vystavené cvičeniu, ktoré núti telo spotrebovávať kalórie, čo vedie k rýchlemu odstraňovaniu nadbytočných tukov.
Je vhodný pre osoby všetkých telesných výkonností a vekových skupín. Nastavením účinných programov môže tento prístroj pôsobiť na rôzne skupiny ľudí, od netrénovaných starších až po profesionálnych športovcov. Na našej vibračnej plošine môžete rovnomerne precvičiť vo vybraných polohách podľa návodu nohy, brucho, zadok, ruky a hornú časť tela - prakticky všetky svalové partie, aj také, na ktoré by ste ťažko hľadali iný druh športu.
Významný vplyv vibračného cvičenia na vibračnej plošine bol preukázaný aj v oblasti medicíny - pozitívne výsledky zaznamenali pacienti s Parkinsonovou chorobou a inými degeneratívnymi ochoreniami. U žien a starších osôb cvičenie na vibračnom prístroji, vibračnej plošine viedlo k výraznému spomaleniu priebehu osteoporózy (rednutie kosti) a napomohlo ku spevneniu kostného tkaniva. U mladších stimuluje rastové hormóny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEŽECKÝ PÁS - najrýchlejší bojovník za postavu do plaviek.

Je veľmi obľúbený trenažér na behanie alebo intenzívne chôdze určené na zlepšenie fyzickej kondície. Bežiaci pás je obľúbený medzi aktívnymi športovcami, takisto aj medzi rekreačnými bežcami ako náhrada behu v zime a pri zlom počasí. Behanie na bežeckom trenažéry má vplyv na fyzickú kondíciu a pomáha pri chudnutí, spaľuje tuky a posilňuje činnosť pľúc a srdca.

Naše centrum ponúka špičkový motorový bežecký pás InSPORTline Nimbus – s 21 prednastavenými programami a 3 užívateľskými manuálne nastaviteľnými programami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

• MULTIFUNKČNÁ POSILŇOVACIA LAVIČKA - funguje na princípe nastaviteľných gumových ťahadiel a pákového systému. Nie sú potrebné žiadne závažia ani vzpieračské činky.  Podľa spôsobu nastavenia je možné posilňovať prsné svalstvo, bicepsy, brušné svalstvo, bedrá a stehná. Lavičku môžte využiť pre širokú škálu cvičení aj pre bežné posilňovanie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

• BALANČNÁ PODLOŽKA - je všestranným doplnkom pre aerobné a balančné cvičenia. To prispieva k rozvoju koordinácie pohybu a k aktivizácii a posilneniu stabilizačných svalových partií uložených v hlbších vrstvách, ktoré sa inak veľmi obtiažne precvičujú. Cvičenie na balančnej podložke napomáha odstraňovať stres, svalové napätie a nerovnováhu. Metóda balančného cvičenia pomáha pri odstraňovaní bolestí chrbta a kĺbov a dochádza pri nej k spevňovaniu postavy. Balančnú podložku je možné rovnako použiť k cvičeniu v ľahu a k preťahovaniu jednotlivých svalových oblastí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MULTIFUNKČNÁ VEŽA