top of page

FITNESS STROJE

ROTOPED - je ideálnym športovým prostriedkom, ktorým sa dajú dosiahnuť rozličné ciele. Stacionárny bicykel zlepšuje krvný obeh, posilňuje a formuje sedacie svaly, svaly nôh a účinne bráni vzniku ochoreniu kĺbov. Pri pravidelnom používaní sa naviac vyplavujú do organizmu látky, ktoré spôsobujú príjemný pocit, pocit šťastia a uspokojenia. Veľkou výhodou je, že toto športové zariadenie môžu používať ľudia v rekonvalescencii, ľudia so slabou kondíciou, či s extrémnou nadváhou. V porovnaní s cestným bicyklom nehrozí nebezpečenstvo z okolitého prostredia a človek sa môže v kľude zamyslieť, započúvať do hudby, či zapozerať do televízie.
 

​​​​
 

 

​​​​​​​​​​​​​​

VIBRAČNÁ PLOŠINA - bojovník na stehná bez celulitídy.

Je ideálnym pomocníkom pre formovanie postavy. Funguje na princípe vibrácií, ktoré spôsobujú reflexívne sťahovanie svalov.
Je konštruovaný na základe teórie vyrovnaného pohybu do strán a akumulácie kmitania - tukové partie sú vystavené cvičeniu, ktoré núti telo spotrebovávať kalórie, čo vedie k rýchlemu odstraňovaniu nadbytočných tukov.
Je vhodný pre osoby všetkých telesných výkonností a vekových skupín. Nastavením účinných programov môže tento prístroj pôsobiť na rôzne skupiny ľudí, od netrénovaných starších až po profesionálnych športovcov. Na našej vibračnej plošine môžete rovnomerne precvičiť vo vybraných polohách podľa návodu nohy, brucho, zadok, ruky a hornú časť tela - prakticky všetky svalové partie, aj také, na ktoré by ste ťažko hľadali iný druh športu.
Významný vplyv vibračného cvičenia na vibračnej plošine bol preukázaný aj v oblasti medicíny - pozitívne výsledky zaznamenali pacienti s Parkinsonovou chorobou a inými degeneratívnymi ochoreniami. U žien a starších osôb cvičenie na vibračnom prístroji, vibračnej plošine viedlo k výraznému spomaleniu priebehu osteoporózy (rednutie kosti) a napomohlo ku spevneniu kostného tkaniva. U mladších stimuluje rastové hormóny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEŽECKÝ PÁS - najrýchlejší bojovník za postavu do plaviek.

Je veľmi obľúbený trenažér na behanie alebo intenzívne chôdze určené na zlepšenie fyzickej kondície. Bežiaci pás je obľúbený medzi aktívnymi športovcami, takisto aj medzi rekreačnými bežcami ako náhrada behu v zime a pri zlom počasí. Behanie na bežeckom trenažéry má vplyv na fyzickú kondíciu a pomáha pri chudnutí, spaľuje tuky a posilňuje činnosť pľúc a srdca.

Naše centrum ponúka špičkový motorový bežecký pás InSPORTline Nimbus – s 21 prednastavenými programami a 3 užívateľskými manuálne nastaviteľnými programami.

 

• BALANČNÁ PODLOŽKA - je všestranným doplnkom pre aerobné a balančné cvičenia. To prispieva k rozvoju koordinácie pohybu a k aktivizácii a posilneniu stabilizačných svalových partií uložených v hlbších vrstvách, ktoré sa inak veľmi obtiažne precvičujú. Cvičenie na balančnej podložke napomáha odstraňovať stres, svalové napätie a nerovnováhu. Metóda balančného cvičenia pomáha pri odstraňovaní bolestí chrbta a kĺbov a dochádza pri nej k spevňovaniu postavy. Balančnú podložku je možné rovnako použiť k cvičeniu v ľahu a k preťahovaniu jednotlivých svalových oblastí.

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page