top of page

Historické pamiatky v okolí

Kaštieľ Betliar - nájdete v obci Betliar na trase Rožňava - Dobšiná (cesta 2. triedy č. 67). Z autobusovej zastávky v obci Betliar sa severovýchodným smerom popri Krivom potoku dostanete za 15 – 20 minút peši priamo k areálu kaštieľa Betliar. Pred kaštieľom sa nachádza spoplatnené parkovisko pre autá, autobusy a bicykle
 


 

Hrad Krásna Hôrka - leží v obci Krásnohorské Podhradie, 8 kilometrov od Rožňavy na ceste medzi Rožňavou a Košicami (E58, E571). Hrad je vzhľadom na svoju polohu na kopci nad obcou veľmi dobre viditeľný. Z autobusovej zastávky v obci Krásnohorské Podhradie sa dostanete na hrad peši za 30 – 40 minút. Hrad leží severovýchodne od hlavnej cesty (cesta 3. triedy 549). Priamo pod hradom sa nachádza rozľahlé spoplatnené parkovisko pre autobusy, autá a bicykle.

 

Mauzóleum a galéria Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí - leží priamo pri hlavnej ceste (E58, E571) na trase Rožňava – Košice na severovýchodnej strane v katastri obce Krásnohorské Podhradie. Oproti mauzóleu sa nachádza strážny dom s pokladnicou a malým provizórnym parkoviskom.

 

Ruina stredovekého kostola - Lúčka - leží v obci Lúčka, 15 kilometrov od Rožňavy na ceste medzi Rožňavou a Košicami (E58, E571). Voľne prístupná pamiatka na kopci nad obcou Lúčka, 15 km od Rožňavy. Pôvodne ranogotický opevnený kostol z 13. storočia s pravouhlou zaklenutou svätyňou a obdĺžnikovou loďou.

 

Gotický evanjelický kostol - Štítnik - obec sa nachádza v severnej časti okresu Rožňava.(14km od Rožňavy-E67, E587) Kostol je jeden  najstarších pamiatok Gemera . Gotický evanjelický kostol , národná kultúrna pamiatka je jednou z najvýznamnejších pamiatok na Slovensku. Kostol má mohutnú vežu a tvorí tak výraznú dominantu celej štítnickej doliny.

bottom of page