top of page

KRYŠTALICKÁ SOĽANKA

Príprava kryštalickej soľanky

Vložte jeden alebo i viac soľných kryštálov do malej uzatvárateľnej nádoby napr. zaváracieho pohára od džemu, dôkladne umytej a zalejte čistou, najlepšie pramenitou vodou, tak aby boli kryštály ponorené. Približne po hodine vznikne 26%-ný nasýtený roztok - kryštalická soľanka k používaniu. Soľné kryštály sa ďalej nerozpúšťajú. Z nej môžete denne odoberať požadované množstvo.

Po doliatí vody sa kryštály opäť začnú rozpúšťať. Po rozpustený všetkých kryštálov odoberte soľanku až po pridaní ďalšieho soľného kryštálu, aby bola zaručená 26%-ná koncentrácia roztoku.

Soľanka nevyžaduje žiadne zvláštne skladovanie, lebo je nekonečne trvanlivá. Ani baktérie alebo plesne nemajú šancu sa v soľanke množiť. Takto vytvorená soľanka je pripravená na mnohorakú spotrebu.

Liečivý účinok soľanky

Soľanka je vynikajúci prostriedok na vyrovnanie hladiny kyselín a zásad v tele. Soľankou sú vyplavované z nášho tela ťažké kovy ako je ortuť olovo, arzén, amalgám a vodný kameň. Soľanková kúra je vysokoúčinná pri:

- reumatických onemocneniach ako je dna, artritída, alebo artróza
- rozbúravaní žlčových a ľadvinových kameňov a ich následnom vylúčení látkovou výmenou, povzbudení žalúdku a čriev
- kožných chorobách ako je Lupienka a rôznych plesniach
- odstraňovaní zažívacích ťažkostí, zbavuje cievy usadenín
- vyčistení pleti a detoxikácii celého organizmu
- vyplavovaní ťažkých kovov, vodného kameňa a iných usadenín
- vyrovnávaní hladiny zásad a kyselín v tele

Soľankový kúpeľ:

V protiklade k normálnemu kúpeľu, pri ktorom je vlhkosť pokožke odoberaná, pri soľankovom kúpeli sa soľ zachytí vo vonkajšej zrohovatenej vrstve pokožky a viaže tu vodu. Pokožka týmto nevysychá a preto je veľmi vhodná pre suchú pleť.

Čistiaci účinok 30 minútového soľankového kúpeľa odpovedá 3 dňovému očistnému pôstu. Jedovaté látky sú osmózou vylučované.

 

Ústna a zubná hygiena so soľankou

Soľ je výborný prostriedok pre ústnu a zubnú hygienu a zabraňuje tvorbe zubného kameňa a kazu. Soľou je vybudovaná neutrálna ústna flóra, ktorá chráni pred novým ochorením zubov a ústnej dutiny, regeneruje zubnú sklovinu.

Použitie soli pre ústa a zuby:

- Čistite si každé ráno zuby koncentrovanou soľankou
- Stláčajte jazykom soľanku medzi zubami
- Kloktajte soľanku v ústach cca 3 min. a vypľujte

Prvotné zhoršenie pri prečisťovaní

Kryštalická soľ prináša telu novú energiu , a tak zosilňuje prežívanie súčasných príznakov choroby, čo sa týka aj príznakov chorôb doposiaľ nepozorovaných, ale už v tele latentne prítomných. Tento proces je tak často sprevádzaný prvotným zhoršením situácie, ako je to známe z homeopatie, a to tam kde máte najslabší orgán alebo chorobou zasiahnuté miesto.

Pri reumatických chorobách ako je dna, artritída, alebo artróza, teda tam kde sa už vytvorili kryštály, by ste mali mesiace pravidelne piť soľanku. Po čase začne organizmus usadeniny rozbúravať a následne budú vylúčené látkovou výmenou. To isté platí aj pre ľadvinové a žlčníkové kamene.

Telo sa dokáže vlastnou silou - bez operácie - zbaviť kameňov!

Nakoľko naše telo soľankou dostáva dostatok energie, regeneruje sa a rytmicky sa prečisťuje. Pokiaľ sa zlým stravovaním v črevách nazhromaždilo väčšie množstvo hnilobných látok , môže sa stať, že soľanka zapôsobí ako preháňadlo, čo je veľmi pozitívne aj keď niekedy nepríjemné. Nenastáva nič iné ako potrebné prečistenie čriev.

bottom of page