ŠPECIÁLNE MASÁŽE

Ručná lymfodrenáž (celé telo alebo vybrané partie tela)


Ide o jemnú techniku, časovo náročnú, ktorá má za úlohu podporiť a posilniť dosiaľ zachovanú resorpčnú a transportnú funkciu lymfatického systému. Zlepšuje resorpciu lymfy, podporuje motoriku stimuláciou automatických kontrakcií. Posúva lymfu a uvoľňuje počínajúce fibrózne zmeny v prípade chronických opuchov.
Je jediný  fyziologický spôsob ošetrenia kože a podkožia, ktorý môže spôsobiť ich regeneráciu. Prietok lymfy sa zrýchľuje s telesnou aktivitou, telo sa týmto spôsobom očistí od odpadových produktov látkovej výmeny, čo je predpokladom dobrého zdravia. Pomocou tejto techniky možno zbaviť telo opuchov, posilniť imunitu, odstrániť zdravotné problémy, ktorým by klasická športovo - rekondičná masáž uškodila. Po lymfodrenážnej masáži sa lepšie hoja operačné rany, dochádza k odľahčeniu preťažených dolných končatín.
 

Ručná lymfodrenáž  je časovo , fyzicky aj finančne veľmi náročná preto Vám v našom centre odporúčame aj strojovú lymfodrenážnu masáž s naším špičkovým prístrojom.  Prístrojovú masáž je podľa Vašich požiadaviek možné doplniť ručnou lymfodrenážnou masážou partií tela, ktoré neboli ošetrené s lymfodrenážným prístrojom. Ručná lymfodrenážna masáž môže trvať až 4 hodiny.

Cena: 29 €/ hodina

Čínska akupresúrna masáž -  Miaomei
 

Akupresúra je stará čínska metóda pre liečbu mnohých bežných ochorení. Zapája do procesu liečenia vyvinutie tlaku na isté telesné body pre úľavu od bolesti a posilnenie imunitného systému. Akupresúra predstavuje úplne iný prístup k problematike odstraňovania porúch pohybového aparátu. Jedná sa o uvoľnenie nahromadenej a zablokovanej energie v určitých miestach ľudského tela. Keď príde k zablokovaniu alebo upchaniu akupresúrnych bodov, môžete pociťovať bolesť alebo nepohodlie na fyzickej úrovni. Na emočnej úrovni sa môžete dostať do frustrácie, depresií alebo podráždenia a na energetickej úrovni môžete zažívať pocit zraniteľnosti a absenciu životného cieľa a radosti zo života. Použitím hlbokého ale jemného tlaku prstov na špecifické akupresúrne body sa môžu energetické bloky v tele uvoľniť a energia bude zase prúdiť a následne priviesť organizmus do optimálneho stavu. Tradičnú čínsku masáž považujú za zdravie uchovávajúcu a omladzujúcu. Masáž prispieva aj k schudnutiu a obnoví  prirodzenú rovnováhu tela. Počas masáže telo prezrádza Vaše slabé a citlivé body a určite budú medzi nimi aj bolestivé miesta. Po masáži budete cítiť takú úľavu ako keby ste lietali nad zemou. Masáž má účinok len vtedy, keď sa robí pravidelne (min. 2 x týždenne) a samozrejmosťou je dodržiavaný zdravý životný štýl a správne stravovanie. Táto masáž sa používa v našom centre aj ako jedna zo základných pilierov systému chudnutia Miaomei.

Procedúra trvá 60 minút. Účinky masáže pocítite okamžite a pri pravidelnej starostlivosti dochádza k  zlepšeniu  celkového stavu.
 

Cena: 29 €/ hodina , alebo 15 €/ 30 min (čiastočná masáž)

 

Je potrebné doniesť si so sebou vhodné oblečenie: bavlnené dlhé nohavice + bavlnené tričko s dlhým rukávom alebo pyžamo

Selfness Rožňava ***

Kasárenská 36

048 01 Rožňava

Slovenská republika